Zakład Gospodarki Komunalnej Gorzyce

MENU

Szanuj Ziemię i jej źródła

Szanuj Ziemię i jej źródła !

W ostatnich latach obserwuje się globalne zmiany klimatu tj. ocieplenie klimatu. Podstawowym skutkiem ocieplenia jest deficyt wody. Ciągły wzrost zapotrzebowania na wodę, na jej pobór, nadmierna eksploatacja wód oraz nasze nieodpowiednie użytkowanie prowadzi do tego, że zaczyna brakować wody słodkiej, która stanowi zaledwie 1 – 2 % zawartości kuli Ziemskiej. Niestety, problem ten dotyczy całej planety Ziemi. Dlatego też starajmy się racjonalnie gospodarować naszymi zasobami wodnymi w sposób zgodny ze zrównoważonym rozwojem.                 

W związku z powyższym Zakład Gospodarki Komunalnej w Gorzycach zwraca się z ogromną prośbą do mieszkańców Gminy Gorzyce oraz właścicieli działek rekreacyjnych o rozważne korzystanie z wody oraz ograniczenie poboru wody na inne cele niż cele socjalno – bytowe tj.: podlewanie ogródków, zraszanie trawników czy napełnianie basenów. Wzmożony pobór wody z sieci wodociągowej może powodować problemy techniczne w postaci obniżonego ciśnienia w instalacji wodociągowej, a tym samym problemy z zaspakajaniem podstawowych potrzeb pozostałych odbiorców usług. Bardzo  prosimy mieszkańców o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz zastosowanie się do powyższej prośby.                                                   

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej                                                                                

Janusz Barabasz

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.